INSERES Eğitim Bilişim

Geleceğinizi bizimle şekillendirin

INSERES Eğitim Bilişim Danışmanlık şirketi 2020 yılında kurulmuş kurumsal yazılımlar alanında uzmanlaşmış bir şirkettir. Sanayi Bakanlığına bağlı Teknoloji Geliştirme Bölgelerinden biri olan Fırat Teknokent’de kurulmuş olan INSERES her geçen gün büyümeye devam etmektedir. INSERES akademik hayatta çok kullanılan ve Türkiye’nin dışa bağımlı olduğu yazılım ve teknolojileri geliştirmekte ve akademisyenlerin beğenisine sunmaktadır. Geliştirdiği ürünlerin tüm altyapısı kendisine ait olan INSERES, Türkiye için değer üretmeye devam etmektedir.

Hakkımızda

Bilimsel Araştırmalar Için Yazılımlar

Bilimsel araştırma çalışmalarını hem kurumsal alanda hem de bireysel alanda destekleyecek ürünler geliştiriyoruz. Araştırmaların kalitesini arttıracak analizler sunuyor kurumlar için gelişmiş istatistikler sağlıyoruz.

#1

Kendi alanındaki en yenilikçi ürünleri geliştirir.Bilim için INSERES

Çalışmalarımız

Sayılarla INSERES

Inseres, akademik yazılımlara odaklanır ve akademik ihtiyaçlar için eğitim kurumları ile işbirliği içinde kendi çözümlerini geliştirir.

36

Abone Kurum Sayısı

30.000+

Kullanıcı Sayısı

100Milyon+

Yayın Sayısı

100+

Gerçekleştirdiğimiz Webinar Sayısı

Tarihimiz

INSERES Tarihi

2020

Kuruluş

INSERES Eğitim Bilişim Danışmanlık şirketi 2020 yılında kurulmuş kurumsal yazılımlar alanında uzmanlaşmış bir şirkettir.
Sanayi Bakanlığına bağlı Teknoloji Geliştirme Bölgelerinden biri olan Fırat Teknokent’de kurulmuş olan INSERES her geçen gün büyümeye devam etmektedir.
INSERES akademik hayatta çok kullanılan ve Türkiye’nin dışa bağımlı olduğu yazılım ve teknolojileri geliştirmekte ve akademisyenlerin beğenisine sunmaktadır. Geliştirdiği ürünlerin tüm altyapısı kendisine ait olan INSERES, Türkiye için değer üretmeye devam etmektedir.

2021

Piri Keşif Aracı

Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumunuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.
Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğunuz ile de entegredir ve kütüphanenizdeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir. Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz.

2022

Libdis Koleksiyon Veritabanları

Library Discovery Database Services (LİBDİS) akademik içeriklerin derlendiği ve tam metin erişim sağlayan bir koleksiyon veritabanıdır. Her koleksiyon belirli standartlara uyan ve koleksiyonun amacına göre derlenmiş akademik içeriklerden oluşur. LİBDİS ile araştırmacılarınıza hiçbir yerde bulunmayan akademik koleksiyonlar sağlayabilirsiniz. LİBDİS sunum ve video formatında da özgün içerikli koleksiyonlar sunmaktadır. Açık ve kapalı kaynaklarda yer alan ve konuya özel derlenmiş koleksiyonlar da mevcuttur. Libdis’de her koleksiyon kendi için de 32 farklı disipline ayrılmış, meta verileri kontrol edilmiş, erişim uçları düzenlenmiş içeriklerden oluşur.

2022

Pleksnet

Pleksnet Türkiye merkezli yayınlar için özelleşmiş bir bibliyometrik analiz aracıdır. Türkiye merkezli farklı veri tabanları ve farklı kaynaklarda yer alan yayınların toplandığı bir akademik analiz platformudur. Pleksnet ile kurumlar Türkiye merkezli dergilerde yer alan yayınlar ile ilgili detaylı istatistiklere ulaşabilir. Pleksnet uluslararası muadillerinin kullandığı ve akademik olarak kabul edilen metrikler ile raporlar üretmektedir. Pleksnet gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar ışığında muadillerinden farklı ve yenilikçi raporlar da sunmaktadır.

Referanslar

Çalıştığımız Kurumlar