Ürünlerimiz

INSERES

2021

Piri Keşif Aracı

Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumunuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarınız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.
Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğunuz ile de entegredir ve kütüphanenizdeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir. Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz.

2022

Libdis Koleksiyon Veritabanları

Library Discovery Database Services (LİBDİS) akademik içeriklerin derlendiği ve tam metin erişim sağlayan bir koleksiyon veritabanıdır. Her koleksiyon belirli standartlara uyan ve koleksiyonun amacına göre derlenmiş akademik içeriklerden oluşur. LİBDİS ile araştırmacılarınıza hiçbir yerde bulunmayan akademik koleksiyonlar sağlayabilirsiniz. LİBDİS sunum ve video formatında da özgün içerikli koleksiyonlar sunmaktadır. Açık ve kapalı kaynaklarda yer alan ve konuya özel derlenmiş koleksiyonlar da mevcuttur. Libdis’de her koleksiyon kendi için de 32 farklı disipline ayrılmış, meta verileri kontrol edilmiş, erişim uçları düzenlenmiş içeriklerden oluşur.

2022

Pleksnet

Pleksnet Türkiye merkezli yayınlar için özelleşmiş bir bibliyometrik analiz aracıdır. Türkiye merkezli farklı veri tabanları ve farklı kaynaklarda yer alan yayınların toplandığı bir akademik analiz platformudur. Pleksnet ile kurumlar Türkiye merkezli dergilerde yer alan yayınlar ile ilgili detaylı istatistiklere ulaşabilir. Pleksnet uluslararası muadillerinin kullandığı ve akademik olarak kabul edilen metrikler ile raporlar üretmektedir. Pleksnet gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar ışığında muadillerinden farklı ve yenilikçi raporlar da sunmaktadır.

Referanslar

Çalıştığımız Kurumlar